Виділення з піхви: лікарю, що зі мною?

Виділення з піхви: лікарю, що зі мною?

Самі собою виділення з піхви не привід для занепокоєння, але бувають випадки, коли необхідно звернутися до гінеколога. Піхвові виділення – це результат роботи залоз, розташованих у слизовій оболонці піхви. За консистенцією та характером виділень можна попередньо оцінити стан органів статевої сфери жінки. Чому за тиждень або кілька днів перед місячними можуть з’явитися коричневі виділення, выдповідь читайте тут https://nektarnik.com.ua/chomu-za-tizhden-abo-kilka-dniv-pered-misyachnimi-mozhut-zyavitisya-mazhut-korichnevi-vidilennya-chi-varto-xvilyuvatisya/.

Нормальні виділення вважаються хворобою, т.к. необхідні ефективної роботи репродуктивної системи. Напередодні піхви та біля шийки матки знаходяться секреторні залози, які власне і продукують слиз, потрібну для зволоження слизової оболонки та здорової мікрофлори. Як правило, здорові виділення формуються в незначному обсязі, вони прозорі і не мають запаху, а також не супроводжуються свербінням, печінням та болем. Коли вид виділень з піхви змінюється, це свідчить про будь-який патологічний процес у органах статевої системи жінки.

Кількість, консистенція, запах, колір вагінальних виділень індивідуальні і залежать від особливостей жіночого організму. Протягом менструального циклу виділення бувають різними, але не всі зміни сигналізують про розвиток якогось захворювання.

Зазвичай виділення густі та однорідні (тобто без згустків, грудочок, пластівців), без запаху або з легким кислим запахом, прозорі, білого, жовтуватого кольору. Через індивідуальну будову вагінальної стінки та кількість секреторних залоз обсяг виділень у кожної жінки різний.

Виділення з піхви: лікарю, що зі мною?

Коли виділення піхви можуть змінитися

Залежно від стадії менструального циклу та інших фізіологічних причин кількість та колір виділень із піхви можуть змінюватися. Наприклад, під час овуляції виділення змінюють колір від прозорого до молочно-білого і стають густішими. Після менструацій на деякий час виділення можуть стати рідкими.

Обсяг виділень може також збільшитись під час вагітності, при гормональних змінах збільшується кількість вагінальних залоз, як наслідок, та виділень. У момент сексуального збудження кількість виділень також збільшується. Подібні зміни не є приводом для занепокоєння.

За обсяг піхвових виділень в основному відповідає гормон естрадіол: що вища його концентрація в крові, то відповідно більше і виділень. При годуванні груддю або під час менопаузи падіння концентрації естрадіолу знижує обсяг вагінальних виділень. При прийомі гормональних препаратів інтенсивність виділень у жінки може збільшитися і зменшитися (все залежить від індивідуальної реакції та виду препарату).

Коли варто насторожитися

Будь-яка зміна кількості або характеру вагінальних виділень, не пов’язана з місячними, може бути симптомом проблем. Серед основних проявів інфекційних хвороб:

  • різкий неприємний запах;
  • жовтий або зелений колір;
  • сирна консистенція;
  • свербіж, печіння у піхву;
  • занадто рясні або навпаки занадто мізерні виділення.

При виділеннях неприродного кольору, консистенції, запаху необхідно відвідати гінеколога.

Аналіз вагінальних виділень покаже, чи є вірусна, грибкова чи бактеріальна інфекція, а також який ступінь зараження. Після цього лікар може призначити ультразвукове дослідження органів репродуктивної системи, що допоможе конкретизувати діагноз. Також лікар за потреби призначає загальний аналіз крові, цитологічне дослідження, кольпоскопію. При кисті чи пухлини знадобиться додаткова консультація онколога.

Піхвове середовище знаходиться у певному «тонкому» рівновазі, зберігаючи кисле середовище та нормальну мікрофлору. Тому антибактеріальні та лужні засоби (мило, гелі тощо) будуть зовсім недоречними. Краще підібрати спеціальний засіб для інтимної гігієни згідно з індивідуальними характеристиками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *