Хто знайомий в пижмою дикоростучої, знає, наскільки це рослина живуча і агресивне. Але красива вона навіть дика! Селекціонери, не втримавшись, вивели особливий сорт декоративної пижма – з блакитним листям.
Треба сказати, що будь-які рослини з сизим відтінком виглядають досить незвично. Особливо в контрасті з яскравими побратимами. Пижмо Гарадянова відрізняється компактністю куща. Під час цвітіння з урахуванням квітконосів може досягати висоти вище 30 див.
Пижмо посухостійка, не вимагає укриття на зиму, крім північних районів (зона 6а), і взагалі будь-якої вашої участі. З нею можна здійснювати цікаві ідеї висаджувати в кам’янистих садках, на дачі, в місцях, де “не доходить рука”. Вона досить швидко розростеться і вкриє розкішним килимом будь непривабливий ділянку. Ну а вже якщо за нею позалицятися, отримаєте неймовірну красу!
Пижмо дуже вдало поєднується з польовими квітами, декоративними злаками, органічно вписується в композиції природної спрямованості (природні).
Пижмо любить сонячні ділянки з добре дренованими, не дуже родючими грунтами, не терпить затоплення в холодну пору року. Прекрасно переносить обрізку, може використовуватися в якості почвопокровника, як елемент міксбордерів, висаджується на клумбах і кам’янистих гірках. Поливи потрібні тільки в періоди посухи, необхідно підтримувати помірну вологість.
Якщо дати їй волю, пижмо активно самосеется, поширюється на досить далекі відстані. Тому, якщо не хочете її виполювати по всьому присадибній ділянці, вчасно зрізайте квітконоси, не допускаючи семяобразования.
Садять пижмо насінням і набутими саджанцями. Насіння можна посіяти під зиму, в грунт навесні, або виростити розсадним способом.
“