Легкий спосіб вирощування руколи у відкритому ґрунті з відмінним результатом

Легкий спосіб вирощування руколи у відкритому ґрунті з відмінним результатом

Про користь листяних салатів відомо давно. Найближчий родич із сімейства Капустяні – руккола. Якщо ви нічого не знаєте про рукола, то для початку ознайомтеся з цією статтею https://cbo.org.ua/rukola-korist-i-shkoda-dlya-zdorovya-dlya-zhinok-i-cholovikiv-maslo-rukoli-listya/.

Руколу ще називають гусеничник, індау, ерука, дворядка та ін. У середній смузі руків’я вирощую як однорічну рослину. Однак, якщо зрізати пізно восени надземну частину (листя) і вкрити нетканиною, то навесні отримую ранню вітамінну зелень.

Цікаво! Вирощую руколи давно. Якось допустила цвітіння руколи і вона розвіялася сама. І довго не могла позбутися сходів. Ріс як бур’ян.

Цього сезону вирощую руколу для тестування насіння АК.

У листя руколи різьблена форма з приємним гострим ароматом та горіховим смаком. Також, як салат, має корисні поживні властивості. Містить вітаміни різних груп, макро та мікроелементи, у тому числі йод. У середній смузі йод – рідкісний мікроелемент. Рукола – один із лідерів за змістом йоду. Має попит серед тих, хто стежить за здоров’ям і намагається позбутися зайвої ваги, а також джерело енергії та підвищення життєвої сили.

Легкий спосіб вирощування руколи у відкритому ґрунті з відмінним результатом

Цікаво! Калорійність руколи невелика: на 100 г продукту – 26 кілокалорій.

Рукола, як уже сказала, через кількість йоду може бути протипоказана певній категорії людей.

Покрокова інструкція вирощування у відкритому ґрунті

  1. На заздалегідь підготовленій грядці намічаю борозенки глибиною 1,5 см, не більше, тому що насіння дрібне. Відстань між борозенками 20 см.
  2. Перед посівом борозенки зволожую, щоб насіння лягло у вологий ґрунт.
  3. Після посіву присипаю ґрунтом і злегка утрамбовую землю долонькою для кращого зіткнення з насінням. Так швидше проростуть. Через тиждень показуються перші присадкуваті сходи.

Цікаво! Якщо вирощувати на підвіконні, сходи з’являються через 4 дні, але зазвичай витягуються.

Подальший догляд полягає в розпушуванні та прополюванні. Своєчасний полив, не допускаючи пересушування ґрунту. У суху погоду поливаю за день.

Рукола готова до вживання через 3-4 тижні. У процесі зростання руколи ніяких підживлень не проводжу – натуральний продукт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *