Якщо раптом ви пожовтіли, необхідно подумати про причини такого стану. Пожовтіння шкірних покривів може свідчити про серйозне захворювання або просто проявом помилкової жовтяниці. Не панікуйте, важливо вчасно проконсультуватись із медиками.
Жовтий колір шкіри не є нормою, тільки якщо це не ваш природний відтінок. Розкажемо, чому шкіра набуває жовтого відтінку і що робити в цьому випадку, чому шкіра жовта навколо очей. Жовтий колір шкіри у дорослої людини. Причини, чому, як позбутися читайте за цим посиланням https://vnk1.kiev.ua/disease/zhovtij-kolir-shkiri-u-dorosloї-lyudini-prichini-chomu-yak-pozbutisya/.
Жовта шкіра: причини зміни кольору обличчя
Пожовтіння шкіри з’являється при підвищеному вмісті жовтого пігменту – білірубіну – у крові. Цей продукт природного руйнування еритроцитів утворюється у печінці. У здорової людини білірубін виводиться через систему травлення.
Накопичення жовтого пігменту в організмі часто відбувається внаслідок захворювання печінки (справжня жовтяниця) або за непрохідності жовчних шляхів (механічна жовтяниця). У людини з таким діагнозом жовтіють долоні, склери очей, язик, сеча набуває темно-коричневого відтінку, а стілець навпаки біліє. Також причиною пожовтіння шкіри можуть бути:
- захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз);
- гепатит, цироз печінки;
- серцево-судинні захворювання;
- гемолітична анемія (вроджена недуга);
- наявність паразитів у внутрішніх органах (описторгосп, ехінококоз);
- захворювання видільної системи (холецистит, панкреатит);
- сильні отруєння різного походження, зокрема й алкогольної інтоксикації;
- онкологія;
- опіки;
- синдром Жільбера.
Нерідкі випадки, коли жовтий колір шкіри обличчя є нічим іншим, як помилковою жовтяницею. Розпізнати її просто – жовтизни на слизових оболонках очей немає. Причина пожовтіння – надлишок каротину в організмі. Можливо, ви переїли моркви, апельсинів, гарбуза, абрикосів, манго, броколі, селери, зловживали вітамінами А та С. Жовтяниця може бути побічним ефектом після прийому деяких лікарських препаратів.
Блідо-жовтий відтінок шкіри характерний для курців. Як тільки ви позбавитеся шкідливої звички, колір обличчя стане природним. Такий же жовтий хворий колір має шкіра людей, які зазнають серйозних фізичних навантажень, мало сплять, схильні до депресій.
Що робити, якщо шкіра раптом пожовкла
Хибна жовтяниця має пройти сама, а ось стійке пожовтіння шкіри – привід звернутися до фахівців. Правильний діагноз допоможуть поставити гастроентеролог, ендокринолог, гематолог, інфекціоніст. У разі, якщо пожовтіння шкіри супроводжується ознобом, блюванням, лихоманкою, болями у правій верхній частині живота, негайно спричиняйте невідкладну допомогу, можливо, у вас механічна жовтяниця.
Окремо слід зазначити фізіологічну жовтяницю новонароджених. З такою проблемою стикаються багато молодих батьків. Зазвичай жовтяниця з’являється ще до виписки малюка з пологового будинку, і медики контролюють рівень білірубіну, призначаючи у разі потреби відповідне лікування. Фізіологічна жовтяниця у більшості новонароджених проходить самостійно, адже це просто реакція на зміну довкілля, важливо лише перебувати під наглядом педіатра. Через два тижні після народження колір обличчя багатьох дітей стає природним.
Лікувати пожовтіння шкіри самому не можна, оскільки є ризик не просто не допомогти собі, а зробити навіть гіршим. Йдеться не лише про прийом будь-яких ліків, а й про засоби народної медицини.
Жовті плями на шкірі: що це таке, як позбутися
Деякі з нас не розуміють природи виникнення на шкірі жовтяничних бляшок. Це — ксантоми, які виникають внаслідок порушення ліпідного обміну. Щоб визначити, чи це так насправді, необхідно здати аналізи на холестерин і показник рівня ліпідів. При порушенні ліпідного обміну жовті плями можуть з’явитися на райдужній оболонці ока та віку.
Ксантоми самі не зникають, але їх можна видалити лазером. Поява бляшок можна запобігти, якщо вчасно нормалізувати ліпідний обмін.